some-alt
DTEK
Про ДТЕК
Перейти до РОЗДІЛУ Про ДТЕК Місія, візія, цінності Історія Групи ДТЕК Контакти Політика щодо файлів Cookie
Битва за світло Підтримуємо Україну Наші люди Нагороди та визнання
Наш бізнес
Перейти до РОЗДІЛУ Наш бізнес ДТЕК ЕНЕРГО ДТЕК ВДЕ ДТЕК НАФТОГАЗ ДТЕК МЕРЕЖІ DRI
Modus X Academy DTEK D. TRADING D. SOLUTIONS
Сталий розвиток
Перейти до РОЗДІЛУ Сталий розвиток На шляху до сталого розвитку Інвестуємо в зелену енергетику Довкілля Охорона праці та безпеки
Корпоративне управління Люди Політики
Інвесторам
Перейти до РОЗДІЛУ Інвесторам Сталий розвиток Річні звіти
Медіа-центр
Перейти до РОЗДІЛУ Медіа-центр Пресрелізи Фотогалерея Відеогалерея Контакти
Кар'єра
Перейти до РОЗДІЛУ Кар'єра ВакансіЇ
Увімкнути високу контрастність
UA
EN
Головна Медіа-центр Пресрелізи

Пресрелізи

  • Головна
  • Медіа-центр
  • Пресрелізи
  • DIGITAL TRANSFORMATION WEEK: Технології є ключовим економічним драйвером
30 Квітня 2021, Україна
DIGITAL TRANSFORMATION WEEK: Технології є ключовим економічним драйвером
PDF версія
Завантажити
download
Підпишіться на наші новини linkedin
DIGITAL TRANSFORMATION WEEK: Технології є ключовим економічним драйвером

У квітні відбувся Європейський тиждень цифрової трансформації (2021 Digital Transformation Week EUROPE), який віртуально зібрав більше 1500 топ-професіоналів у галузі технологій та цифрової трансформації. Своїм досвідом та баченням ділилися ІТ директори та керівники з технологічного розвитку Цифрової служби парламенту Великобританії (PDS), компаній Volvo, International Data Corporation (ІDC), Juniper Research, UiPath, Tetra Pak, організацій – WHO (Всесвітня організація охорони здоров’я), NHS (Національна служба охорони здоров’я) та інших.

З 2018 року компанія ДТЕК також розпочала свою подорож цифрової трансформації задля того, щоб поліпшити операційну ефективність, гнучкість і управління бізнесом, умови безпеки на виробництві, підвищити розуміння ринку і зв'язку з клієнтами, а в цілому – стати цифровим підприємством. Цифровізація, разом з децентралізацією, декарбонізацією та ESG (а ще вимушено COVID-19), стала одним з головних стрімів Нової стратегії ДТЕК 2030.

Директор зі ІТ ДТЕК Дмитро Осика став гостем Європейського тижня цифрової трансформації, його хайлайти події наводимо нижче.

ЦИФРОВА СТАЛІСТЬ В УМОВАХ VUCA-ЕКОНОМІКИ

Пандемія COVID-19 продемонструвала, що сталість зараз є вимогою організацій та бізнесу в сучасній світовій економіці. Підприємства зосереджувались на традиційній стійкості бізнесу: здатність реагувати на кризи, своєчасно відновлювати операції та підтримувати досягнення основних цілей. Є організації, що й досі намагаються досягти “нової норми”, та в VUCA-економіці традиційного підходу недостатньо.

Цифрова стійкість - це здатність організації швидко адаптуватися до перебоїв у бізнесі, використовуючи цифрові можливості не лише для відновлення бізнес операцій, але й отримання вигоди від змінених умов. І технологія тут є важливою допоміжною складовою.

DIGITAL TRANSFORMATION WEEK: Технології є ключовим економічним драйвером. Зображення 1

Майбутнє за DX бізнесом, що підтримує свої процеси технологіями, підживлюється інноваціями, підтримує платформи, орієнтовані на екосистеми, та є діджитал-сталим у своїй основі. Для DX компаній критично важливо вибудовувати усюди технологічну та екосистемну культуру.

ЗМІНА РОЛІ ІТ

На початку року віце-президент аналітичного агентства Gartner Джон-Девід Лоулок зазначив, що «ІТ - це не просто підтримка корпоративних операцій. Наразі ІТ повноцінно бере участь у створенні цінності для бізнесу": "Це не лише переводить ІТ з бек-офісної ролі на передній план бізнесу, але і навіть змінює джерело фінансування - із накладних витрат сервісної функції - на інвестиції в те, що приносить дохід».

Згідно останніх прогнозів аналітичної агенції Gartner, до кінця 2021 року глобальні затрати на інформаційні технології збільшаться на 8,4% до 4,1 трлн доларів.

Цьогоріч зростатимуть всі основні сегменти ІТ-витрат. Наприклад, витрати на пристрої зростуть на 14%, а на програмне забезпечення - на 10,8%. Ріст тут пояснюється тим, що компанії зараз зосереджені на забезпеченні комфортного, інноваційного та продуктивного віддаленого робочого середовища для своїх працівників.

DIGITAL TRANSFORMATION WEEK: Технології є ключовим економічним драйвером. Зображення 2

Дана тенденція прямо стосується й ДТЕК. У 2020 році ми в стислі терміни забезпечили можливістю віддаленої роботи для більше 7 000 користувачів. Це дозволило компанії продовжувати роботу в умовах карантинних обмежень. Враховуючи, що Україна продовжує жити в карантині, інвестиції у забезпечення віддалених робочих місць, а відтак і безпечних умов для наших працівників, продовжуються. Від початку цього року також почалася реалізація нової стратегії ІТ, де якраз і відбувається трансформація функцій інформаційних технологій від сервісу до партнера, що створює нові цінності для бізнесу.

ВІД ДАТА-ОЗЕР ДО ДАТА-РІЧОК

Станом на сьогодні зроблені чималі інвестиції в data science у розробки алгоритмів та моделей. Та разом з тим прийшло розуміння, що для їх ефективної роботи чогось бракує. За даними ситуативного опитування швейцарської компанії Swiss Re, у цілому підприємства не вкладають достатньо ресурсів в інженерію даних: представники компаній зізналися, що витрачають здебільшого лише від 10% часу на підготовку даних. Звідси - фрагментовані архітектури та погано оброблені дані, яких недостатньо для плідної роботи моделей.

Дані – це мастило для штучного інтелекту, тому якої якості вони будуть залежить і робота всієї системи. Секрет простий – більше уваги приділяти обробці первинних даних, щоб скористатися усіма перевагами, аналізуючи та трансформуючи їх для роботи.

За словами Джефрі Бонна, директора з досліджень та інновацій Swiss Re, варто змінити наше уявлення про дані. Досі дані вважаються мало не чимсь статичним, набором чи озером. Втім, дані – це щось безперервне, таке, що постійно рухається та змінюється. Джефф віддає перевагу терміну data river (дата-річка), замість data lake (дата-озеро). Аналітика історичних даних відіграє важливу роль, та вже зараз потрібно цілитися, щоб досягти можливості аналізувати дані якщо й не в режимі реального часу, то принаймні максимально свіжі.

4 ГОЛОВНІ ІНВЕСТИЦІЇ ДЛЯ БІЗНЕС-ТРАНСФОРМАЦІЇ

Технології продовжують швидко розвиватися, й цей процес невпинний. Переможцями у майбутньому будуть ті компанії, що приймають виклики зараз, маючи людські ресурси, обчислювальні потужності, фінансові вкладення - та потрібні долі творчості та етики. Однак на людському рівні складно змінюватися, адже залишатися незмінним здається таким безпечним. 4-а промислова революція не зупиниться, зараз мова вже починає йти про 5-у, й варто думати зараз, як опинитися з іншого боку - серед переможців.

Щоб драйвити зміни й досягти комплексної бізнес-трансформації, потрібно інвестувати в, як мінімум, чотири напрямки:

- довіру до змін, а тому розвивати agile-підходи та корпоративну культуру. В ДТЕК даний стрім ми називаємо формування DX культури, де DX – це цифрова трансформація з частиною невідомого – Х: ми не можемо передбачити, які технології можуть з’явитися завтра та як вони вплинуть на наше життя.

- власне, технології.

- розвиток талантів. Цифрова економіка продовжить свій ріст, й без нових компетенцій та власної експертизи доведеться дуже складно. Тому важливо як розвивати внутрішній кадровий потенціал, так і системно «хантерити» зовнішні таланти.

- і як би дивно не звучало, але наполегливість та сталість. Бізнес швидко розчаровується в технологіях, якщо не відчуває ефективність від їх впровадження одразу. В цьому контексті можна згадати так звану «зиму штучного інтелекту» - розчарування від впровадження АІ, а відтак і зменшення інвестицій в дану сферу. Та справжня цифрова трансформація потребує часу, й від того, наскільки наполегливо й стратегічно компанія буде рухатися до мети залежить успіх в довгостроковій перспективі.

Цифровий бізнес та технології дозволять поєднувати все з усім, що дасть можливість створювати абсолютно нові бізнес-моделі. Тому цифрова стратегія компанії невідривна від бізнес-стратегії. Набір різних стратегій – це більше про минуле бачення, майбутнє – це один стратегічний намір, який поширюється на всі сфери діяльності та функції компанії, стає його ДНК, на всіх рівнях.

Всі новини
Всі новини
Для зміцнення енергосистеми України ДТЕК побудує на Полтавщині вітрову електростанцію потужністю 650 МВт вартістю 1,2 мільярда євро
21 Квітня 2026
Для зміцнення енергосистеми України ДТЕК побудує на Полтавщині вітрову ...
Колишнього Посла США в Україні Джеффрі Пайятта призначено головою Дорадчої ради ДТЕК
14 Квітня 2026
Колишнього Посла США в Україні Джеффрі Пайятта призначено головою Дорадчої ради ДТЕК
ДТЕК та Baker Hughes підписали меморандум для збільшення видобутку газу в Україні та зміцнення енергетичної безпеки
09 Квітня 2026
ДТЕК та Baker Hughes підписали меморандум для збільшення видобутку газу в Україні ...
Норвегія надає підтримку ДТЕК у девелопменті Полтавської ВЕС 650 МВт
31 Березня 2026
Норвегія надає підтримку ДТЕК у девелопменті Полтавської ВЕС 650 МВт
Будьте в курсі новин
Пошук контактів для преси, фото та матеріалів для ЗМІ.
E: pr@dtek.com
DTEK
Про ДТЕК
Місія, візія, цінності Історія Групи ДТЕК Контакти Конфіденційність Політика щодо файлів Cookie Битва за світло Підтримуємо Україну Наші люди Нагороди та визнання
Наш бізнес
ДТЕК ЕНЕРГО ДТЕК ВДЕ ДТЕК НАФТОГАЗ ДТЕК МЕРЕЖІ DRI Academy DTEK D. TRADING D. SOLUTIONS
Сталий розвиток
На шляху до сталого розвитку Інвестуємо в зелену енергетику Довкілля Охорона праці та безпеки Корпоративне управління Люди Політики
Інвесторам
Сталий розвиток Річні звіти
Медіа-центр
Пресрелізи Фотогалерея Відеогалерея
Кар'єра
ВакансіЇ
Мапа сайту
20-річчя ДТЕК
DTEK х Fluence BESS
Підписатись на ДТЕК
Залишайтесь в курсі новин
Ми в соціальних мережах
CEO в соціальних мережах
2005-2026 ДТЕК
ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ
Made by Frontmen, 2020
UA
EN
Про ДТЕК
Місія, візія, цінності Історія Групи ДТЕК Контакти Битва за світло Підтримуємо Україну Наші люди Політика щодо файлів Cookie Нагороди та визнання
Наш бізнес
ДТЕК ЕНЕРГО ДТЕК ВДЕ ДТЕК НАФТОГАЗ ДТЕК МЕРЕЖІ DRI Modus X Academy DTEK D. TRADING D. SOLUTIONS
Сталий розвиток
На шляху до сталого розвитку Інвестуємо в зелену енергетику Довкілля Охорона праці та безпеки Корпоративне управління Люди Політики
Інвесторам
Сталий розвиток Річні звіти
Медіа-центр
Пресрелізи Фотогалерея Відеогалерея Контакти
Кар'єра
ВакансіЇ
I confirm the foregoing Do not confirm