Звернення до читачів Про Групу ДТЕК ГОЛОВНІ ПОДІЇ 2020 РОКУ Результати діяльності
UA EN
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020

Інтегрований звіт 2020

Фінансові
та нефінансові показаники
download PDF
МАКСИМ ТІМЧЕНКО

Шановні колеги та партнери!
Пропоную до Вашої уваги результати роботи Групи ДТЕК у 2020 році.

Цей рік став для всіх викликом через пандемію коронавірусної інфекції. З одного боку, карантинні заходи для стримування поширення вірусу сповільнили економічні процеси, з іншого — значно прискорили процеси трансформації. Держави, суспільства і компанії переосмислюють свої політики та стратегії, щоб знайти нові точки зростання. 

У 2020 році ми почали реалізацію Нової стратегії 2030, в якій відображені наші пріоритети – трансформуватися в більш екологічний, ефективний та технологічний бізнес. Стратегія ДТЕК заснована на принципах ESG (Environmental, Social, Governance), ми заклали в її фундамент ціннісні орієнтири бізнесу та прагнення відповідати актуальним запитам суспільства. Також наша стратегія враховує глобальні тренди в енергетиці і розвитку України. Це дозволило поставити нову амбітну мету — досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року.

МАКСИМ ТІМЧЕНКО
Генеральний директор ДТЕК
Дізнатись більше
Читати про те, як буде розвиватися Група ДТЕК в рамках шести напрямів корпоративної стратегії: Енергетика, Клієнти, Україна «плюс», Ефективність, Люди, Суспільство.
Про групу ДТЕК

Про Групу ДТЕК
Головні події 2020 року
Місія, бачення, цінності
Стратегії розвитку до 2030 року

Про Групу ДТЕК
2007
З 2007 РОКУ ДТЕК Є УЧАСНИКОМ ГЛОБАЛЬНОГО ДОГОВОРУ ООН.

Група ДТЕК – найбільший приватний інвестор енергетичної галузі України. Наші підприємства видобувають вугілля та природний газ, виробляють електроенергію на сонячних, вітрових та теплових електростанціях, здійснюють трейдинг енергопродуктів на українському та зарубіжних ринках, розподіляють і постачають електроенергію споживачам, надають клієнтам послуги з раціонального використання енергоресурсів та розвивають мережу швидкісних зарядних станцій.

У кожному з напрямів бізнесу виробничі підприємства об’єднані в операційні холдинги, в яких створені компанії, що керують щоденною діяльністю.
У Новій стратегії ДТЕК до 2030 року ми зобов’язались трансформувати бізнес в більш екологічний, ефективний і технологічний, який у своїй діяльності керується принципами ESG.

Для цього ми створюємо нові напрями бізнесу, впроваджуємо інновації та реалізуємо програму цифрової трансформації. Наша мета – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року. 
ДТЕК дотримується принципів сталого соціального розвитку та з 2007 року є учасником Глобального договору ООН. 
Входить до складу SCM, акціонером якої є Рінат Ахметов.

Структура управління Групи ДТЕК
DTEK B.V.

ОПЕРАЦІЙНІ ХОЛДИНГИ ТА СФЕРИ ЇХНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

DTEK ENERGY B.V.

Видобуток і збагачення вугілля
Генерація електроенергії ТЕС
Гірниче машинобудування

DTEK RENEWABLES B.V.

Генерація електроенергії ВЕС та СЕС

DTEK OIL&GAS HOLDINGS B.V.

Видобуток газу

DTEK GRIDS B.V.

Розподіл електроенергії та експлуатація мереж

D.TRADING B.V.

Трейдинг електроенергії, газу та конденсату, вугілля

D.SOLUTIONS B.V.

Постачання електроенергії та газу
Енергоефективні рішення для дому
Енергосервіс, зберігання електроенергії, дахові СЕС
Швидкі зарядні станції для електромобілів

Ключові виробничі показники 2020 року
1,8млрд М³
Видобуток газу
2,4млрд квт-год
Виробництво електроенергії
ВЕС та СЕС
47,3млрд квт-год
Розподіл електроенергії
21,3млн тонн
Видобуток вугілля
23,8млрд квт-год
Виробництво електроенергії ТЕС та ТЕЦ
45,3млрд квт-год
Постачання електроенергії споживачам в Україні та Європі
Географія підприємств Групи ДТЕК
Географія підприємств Групи ДТЕК
Головні події 2020 року
Січень
На Всесвітньому економічному форумі ДТЕК провів круглий стіл на підтримку Green Deal

У 2020 році Всесвітній економічний форум зібрав лідерів з усього світу на ювілейну, 50 зустріч в Давосі.

Під час форуму компанія провела круглий стіл «Європейська зелена угода - який внесок може зробити енергетичний сектор України?» з метою спільно з європейськими партнерами обговорити внесок і можливості енергореформи України для синхронізації з Green Deal.

Зокрема, Україна завдяки збільшенню в енергобалансі частки ВДЕ для заміщення інших генеруючих потужностей, розвитку відповідального споживання і побудови кліентоорієнтовної енергетики може внести значний вклад у досягнення цілей Green Deal.

Докладніше
1 / 5
left
right
left
right
Лютий
Генеральний директор ДТЕК увійшов до наглядової ради Мережі Глобального договору ООН в Україні

До наглядової ради увійшли представники українських та міжнародних компаній, громадських та освітніх організацій. Мета наглядової ради – об’єднати зусилля, щоб на власному прикладі показувати практику відповідального ведення бізнесу й таким чином сприяти розширенню кола українських компаній, які поділяють та керуються Цілями сталого розвитку ООН.

ДТЕК дотримується принципів сталого розвитку і з 2007 року є учасником Глобального договору ООН, з 2010 року входить до Альянсу Глобального договору ООН в Україні.

ДТЕК Ладижинська ТЕС: штучний інтелект підвищує безпеку праці

Innovation DTEK ввів на ДТЕК Ладижинська ТЕС систему розпізнавання порушень безпеки праці - Farseer.
У режимі реального часу аналізується зображення з камер відеоспостереження, встановлених в зонах, які потребують особливої ​​уваги, з урахуванням дотримання техніки безпеки праці. У разі відсутності у працівників засобів індивідуального захисту або порушення доступу в небезпечні або заборонені зони інформація миттєво надходить до персоналу, відповідального за безпеку праці. Це дозволяє оперативно зупинити дію, небезпечну для життя і здоров'я. Крім того, технологія сприяє підвищенню самоконтролю працівниками власної безпеки.

Розробник системи Farseer - українське технологічне об'єднання Limpid Group.

blot
ДТЕК Нафтогаз створив нафтогазовий хаб для залучення інновацій

ДТЕК Нафтогаз почав реалізацію масштабного національного проекту - створення технологічного нафтогазового хаба, який на системній основі планує залучати інновації, передові технології, міжнародні стартапи і світових експертів.
Нафтогазової галузі України необхідна якісна основа для підготовки технологічних проривів в дорозвідки і інтенсифікації діючих родовищ, а також залучення новітніх технологій для розробки важко видобувних запасів і морського шельфу.

Докладніше
Березень
YASNO взяв на себе 15 європейських зобов'язань перед споживачами електроенергії
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020

До ініціативи міжнародної асоціації Eurelectric «15 зобов'язань перед споживачами» приєдналися 92 європейські енергопостачальні компанії в інтересах 200 млн своїх клієнтів. Зокрема, разом з Enel, E.ON, Vattenfall, EDP, EDF і іншими до ініціативи приєдналися ДТЕК з D.SOLUTIONS, який розвиває роздрібний бізнес під брендом YASNO. Енергопостачальники зобов'язалися створювати нові послуги і решеня для більшої прозорості, простоти і доступності електроенергії, щоб формувати краще енергетичне майбутнє.
«15 зобов'язань» передбачають, що підписанти будуть сприяти впровадженню послуг, що стосуються електричної мобільності, енергоефективності та відновлюваних джерел енергії. Це важливо в контексті боротьби зі зміною клімату. Місцевим органам влади і громадам підписанти будуть надавати професійні консультації з планування інфраструктури, необхідної для переходу на децентралізоване електропостачання, від станцій зарядок для електромобілів до проектів ВДЕ.

Докладніше
Вперше в Україні ДТЕК проклав
Wi-Fi зв'язок в шахті
ДТЕК ЕНЕРГО ПРОКЛАВ WI-FI ЗВ'ЯЗОК НА ШАХТІ «ЮВІЛЕЙНА» НА ГЛИБИНІ
500 метрів

ДТЕК Енерго на шахті «Ювілейна» проклав Wi-Fi зв'язок на глибині 500 метрів. Цей проект увійшов до Книги рекордів України і зареєстрований в категорії «Технології, вперше». На основі бездротової інфраструктури зв'язку на підприємстві розгортається багатофункціональна система з безпеки праці. Завдяки Wi-Fi і спеціальним смартфонам шахтарі можуть миттєво спілкуватися з поверхнею і диспетчером, а також оперативно обмінюватися інформацією між підземними секціями.
Крім того, інфраструктура зв'язку відкриває новий спектр можливостей - від оперативного збору даних про стан обладнання до дистанційного управління процесами і машинами, а набутий досвід може бути застосований в інших сферах.

Докладніше
Ручне регулювання енергоринку спровокувало системну кризу в енергетиці: унеможливлена робота вугільних підприємств

Системну кризу в енергетиці спровокувало ручне регулювання енергоринку, безконтрольний імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, а також відсутність координації роботи галузі з боку міністерства. Це призвело до розбалансування енергосистеми України та неможливості стабільної роботи вугільних підприємств.

ДТЕК Енерго неодноразово звертався до системного оператора НЕК «Укренерго» з вимогою припинити практику примусової зупинки енергоблоків ТЕС. Системний оператор знижував навантаження на ТЕС ДТЕК Енерго до одного енергоблоку, попри наявність контрактів на виробництво електроенергії, що загрожувало стабільній роботі ТЕС і значно скорочувало обсяг споживання вугілля.

Через неможливість відвантажувати вугілля тепловим електростанціям майже 6500 співробітників ДТЕК Добропіллявугілля, шахти «Білозерська» і ЦЗФ Октябрська з 1 квітня 2020 року були виведені в простій, що тривав понад три місяці. Відповідно до Галузевої угоди і колективних договорів, всім співробітникам зберігався трудовий стаж і виплачувалась зарплатня у розмірі посадового окладу.

Докладніше
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020
invalid
Квітень
Системна криза в енергетиці була посилена загальним спадом економіки через пандемію коронавірусу

Тривала системна криза в енергетиці була посилена загальним спадом економіки через пандемію коронавірусу й внаслідок карантину в Україні скоротилось споживання електроенергії та рівень платежів.
Зокрема, у тепловій генерації всі електростанції працювали нижче мінімального складу, що призвело до накопичення понад 2,9 млн тонн вугілля на складах ТЕС і шахт. У зв’язку з незатребуваністю вітчизняної електроенергії було прийнято рішення на три тижні призупинити роботу підприємств ДТЕК Павлоградвугілля, збагачувальних фабрик Павлоградська, Добропільська, Курахівська, а також Першотравенського ремонтномеханічного заводу та Науково‐виробничого центру ДТЕК.
18 700 співробітників були виведені в режим простою з 20 квітня. Відповідно до Галузевої угоди і колективних договорів, всі співробітники, виведені в режим простою, отримували дохід у розмірі тарифної ставки зі збереженням трудового стажу.

Докладніше
Травень
ДТЕК Нафтогаз на Семиренківському родовищі отримав приплив вуглеводнів з ущільнених пісковиків

ДТЕК Нафтогаз успішно виконав роботи з багатостадійного гідравлічного розриву пластів. У результаті отримано промисловий приплив природного газу та конденсату, що довело наявність вуглеводнів у горизонті, який раніше промислово не розроблявся. Успішна адаптація технології гідравлічного розриву пластів була виконана під керівництвом Технологічного центру ДТЕК Нафтогаз.
Реалізована програма гідравлічного розриву пластів показує можливість та ефективність виконання подібних робіт на глибинах понад 5 000 метрів в умовах високих тисків і температур. Це дозволяє залучати в розробку нові важковидобувні запаси, що сьогодні стратегічно важливо для збільшення видобутку газу та досягнення енергонезалежності України.

Докладніше
1 / 5
left
right
left
right
Червень
Innovation DTEK запустив платформу зі збору інноваційних ідей для компанії
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020

ДТЕК веде бізнес в парадигмі відкритих інновацій та розуміє, що в умовах високої швидкості технологічного прогресу досить складно розробляти рішення, покладаючись тільки на внутрішні ресурси.
На платформі компанія публікує свої завдання на ідеї, інновації, технології та шукає команди. Перевага надається інноваційним ідеям рівня готовності більше 5 (TRL> 5), що спрямовані на підвищення безпеки праці, ефективності бізнесу та екологічності виробництв. Крім того, за допомогою інновацій компанія шукатиме рішення для адаптації до змін в енергетиці, додаткової монетизації традиційних бізнесів, а також створення не пов’язаних з енергетикою бізнесів.
За допомогою цієї платформи кожен може подати ідею у відповідь на один із запитів або перейти в розділ «у мене є проєкт» і запропонувати будь‐яке інше рішення, якщо автор вважає, що його проєкт може бути корисним для ДТЕК. Компанія готова спільно з автором доопрацьовувати ідею або технологію, ділитися своєю експертизою та запустити пілот в умовах роботи реального бізнесу.

Докладніше
Докладніше
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020
Липень
ДТЕК першим в Україні встановлює промислову систему накопичення енергії

На майданчику ДТЕК Запорізької ТЕС встановлена ​​перша промислова система накопичення енергії виробництва компанії Honeywell (США) потужністю 1 МВт і ємністю 1,5 МВт • год. Цей пілотний проект дозволить напрацювати оптимальні моделі роботи в різних сегментах енергоринку.

Для стабільної роботи енергосистеми України потрібні допоміжні послуги по балансуванню генеруючих потужностей, щоб забезпечити баланс між базовими і високоманевреними видами генерації. Системи накопичення енергії дозволяють відкласти споживання електроенергії до тих пір, коли це буде потрібно споживачам.

Підписавши контракт, ДТЕК приєднався до програми Honeywell Experion® Energy, яка дозволяє великим замовникам розробляти і запускати масштабні промислові системи накопичення енергії.

Докладніше
1 МВт потужність
1,5 МВт•год ємність
Докладніше
ДТЕК став членом асоціації Hydrogen Europe

Асоціація об’єднує лідерів Європи із застосування водневих технологій, що надає можливість сформувати мережу прямих контактів з міжнародними партнерами, зацікавленими у розвитку водневої економіки як в Україні, так і по всьому світу.
2020 року Єврокомісія представила стратегію використання водню, який вона вважає одним із найважливіших джерел енергій при переході на безвуглецеву економіку. Згідно з Green Deal, пріоритетними партнерами у водневій стратегії є Південне та Східне партнерство, й Україна зокрема. Від України очікують 10 ГВт потужностей з електролізу й відповідних потужностей у відновлюваній енергетиці задля забезпечення стабільної транскордонної торгівлі з ЄС. Таким чином, використання водневих технологій відкриває можливості для декарбонізації основних секторів економіки, а також для побудови нової галузі енергетики та створення робочих місць.

Докладніше
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020
ДТЕК Мережі навчив дрони стежити за станом електричних мереж
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020

Пілотний проєкт з використання дронів для обстеження ліній електропередачі показав, що нова технологія вдвічі ефективніша за традиційні обходи та візуальний огляд для виявлення пошкоджень. Новий підхід також краще фіксує перегрів обладнання.
Безпілотні літальні апарати були оснащені тепловізорами, фото‐ та відеокамерами. Отримана інформація оброблялася програмами розпізнавання дефектів із використанням штучних нейронних мереж. Це дає змогу працювати на випередження – передбачити можливе місце аварії та зробити превентивні ремонти або заздалегідь посилити мережі. За розрахунками компанії, використання новітніх технологій дозволить знизити аварійність і тривалість відключень електроенергії (показник SAIDI) на 10–15% до 2025 року. Використання дронів і спеціалізованого софту обробки даних для діагностики електромереж – це проєкт у рамках програми MODUS з цифрової трансформації ДТЕК.

Докладніше
ДТЕК ВДЕ отримав нагороду New Market Green Pioneer від Climate Bonds Initiative
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020

За перший випуск «зелених» облігацій серед українських компаній ДТЕК ВДЕ отримав нагороду New Market Green Pioneer: Ukraine – DTEK Renewables від Climate Bonds Initiative. Це розміщення стало знаковим дебютом для компанії та України, адже відкрито новий фінансовий інструмент для розвитку ВДЕ задля прискорення декарбонізації економіки відповідно до ключових цілей європейської політики.
Другу нагороду за випуск «зелених» облігацій компанія отримала у вересні від видання GlobalCapital. Це видання понад 30 років є ключовим джерелом інформації про міжнародні фінансові ринки. Переможців серед компаній з усього світу, які працюють у різних галузях економіки, визначає голосування учасників міжнародного фінансового ринку.

Докладніше
Серпень
D.SOLUTIONS розпочав продаж природного газу

З 2020 року D.SOLUTIONS крім електроенергії і енергоефективних рішень поставляє своїм клієнтам природний газ. Це стало можливим завдяки реформі ринку природного газу - тепер споживачі можуть вибирати постачальника і купувати у нього блакитне паливо за вільними цінами.
Під брендом YASNO D.SOLUTIONS створює комплексну систему енергетичних рішень. Компанія розуміє, наскільки клієнтам зручно і вигідно мати єдиного постачальника, який одночасно забезпечує електроенергією, газом, а також допомагає економити завдяки енергоефективним рішенням і продуктам. Це сучасна європейська практика, яку D.SOLUTIONS реалізує в Україні в поєднанні з високим рівнем сервісу.

Докладніше
ДТЕК Нафтогаз визнаний переможцем конкурсу на Будищансько-Чутівську нафтогазову площу
СТАРТОВА ЦІНА
81,6 МЛН ГРН
ФІНАЛЬНА ЦІНА
650 МЛН ГРН

Державна служба геології та надр на електронному аукціоні, який відбувся на майданчику Прозорро.Продажі, визнала переможцем конкурсу на Будищансько-Чутівську площу ТОВ «Нафтогазгеорозвідка», що входить до ДТЕК Нафтогаз. Під час аукціону початкова ціна лоту зросла з 81,6 млн грн до 650 млн грн. Повну суму перераховано компанією до державного бюджету і, таким чином, виконані всі умови для отримання права на розробку площі.
До складу Будищансько-Чутовської площі, яка розташована у Полтавській області, входять декілька родовищ із доведеною ресурсною базою на нафту та газ. Промислова розробка родовищ потребує детального геологічного вивчення.

Докладніше
Жовтень
ДТЕК Мережі побудує першу в Україні повністю автоматизовану підстанцію закритого типу 110/20 кВ

ДТЕК Одеські електромережі до кінця 2021 роки побудує в Одесі підстанцію, яка дасть місту додаткову потужність в 52 МВт електроенергії. Унікальність цієї підстанції «Чубаевка» полягає в рівні напруги 20 кВ, під яким електроенергія передається і розподіляється в мережі. Високий рівень напруги безпосередньо впливає на потужність передачі електроенергії споживачам, а також на підвищення надійності електропостачання та якості електроенергії.

За своєю конструкцією підстанція «Чубаевка» буде «закритого» типу і працювати в режимі управління з диспетчерського пульта, без участі чергового персоналу. Це дозволить швидко фіксувати аварійні порушення і усувати їх наслідки без відключень клієнтів від енергопостачання.

Однією з пріоритетних завдань Групи ДТЕК є збереження навколишнього середовища. На новому об'єкті планується встановити вакуумні вимикачі, які є дружніми до навколишнього середовища і відповідають найвищим вимогам протипожежної безпеки. На підстанції енергетики планують використовувати кабель із зшитого поліетилену. Це дозволить не тільки мінімізувати втрати в мережах, але і забезпечити екологічність завдяки відсутності витоку масла і забруднення навколишнього середовища при пошкодженні.

Докладніше
100/ 20 кв

ДТЕК Мережі побудує першу в Україні повністю автоматизовану підстанцію закритого типу, яка дасть Одесі додаткову потужність в 52 МВт

Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020
Листопад
ДТЕК Мережі допоміг перетворити київську багатоповерхівку в «зелену» електростанцію

ДТЕК Київські електромережі підключив до мережі сонячну дахову електростанцію, яку побудувала компанія «Аврора Терм». Це перша в Україні промислова сонячна електростанція, побудована на даху багатоквартирного житлового будинку. Вона складається з понад 1 200 сонячних панелей і має потужність 330 кВт.
СЕС на даху житлового багатоквартирного будинку — це втілення на практиці нової парадигми сучасної енергетики. Сьогодні житлові будинки поступово перетворюються з споживачів в виробників і продавців електроенергії.
Автори ідеї дахових СЕС в Києві хочуть, щоб в майбутньому власники багатоповерхових будинків ставали повноцінними співінвесторами в такі електростанції. Зі свого боку, оператори системи розподілу ДТЕК Мережі створюють умови для безперешкодного доступу до інфраструктури, що також сприяє розвитку відновлюваної енергетики.

Докладніше
1 / 5
left
right
left
right
Група ДТЕК отримала два Еко-Оскари за природоохоронну діяльність

Під час форуму «ЕКОтрансформація 2020» дві компанії Групи ДТЕК отримали нагороди за системну реалізацію природоохоронних заходів у своїй діяльності.
Експерти-екологи високо оцінили зусилля ДТЕК Мережі зі збереження популяції білих лелек. Компанія у п’яти регіонах країни встановила 237 спеціальних захисних конструкцій для гнізд, що оберігає птахів від ураження струмом. Досвід ДТЕК Мережі підтверджує, що збереження біологічного різноманіття можливо не тільки на об’єктах природно-заповідного фонду, а й у міських районах.
ДТЕК Нафтогаз, який видобуває природний газ, використовуючи інноваційні технології на кожній ланці виробництва, отримав нагороду за «Інновації та впровадження новітніх технологій». Системні інвестиції у впровадження інновацій дозволяють ДТЕК Нафтогаз не тільки збільшувати видобуток газу і працювати на енергонезалежність України, а й робити це з мінімальним впливом на довкілля.

Докладніше
ДТЕК приєднався до ініціативи першої леді України «Бізнес без бар'єрів»

Ініціатива першої леді України Олени Зеленської «Бізнес без бар’єрів» покликана забезпечити рівні можливості в доступі до роботи, сервісів і послуг для людей з інвалідністю та інших соціальних груп.
Відповідну декларацію підписав генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко разом з керівниками низки великих державних і приватних компаній. Підписанти мають намір використовувати у своїх компаніях кращі практики впровадження безбар’єрного середовища, щоб створювати можливості для соціального включення всіх суспільних груп, у тому числі людей з інвалідністю, людей похилого віку, батьків з дітьми до 6 років, жінок та молоді.
Крім того, у грудні ДТЕК став першою компанією в Україні, яка приєдналася до глобального руху The Valuable 500. Цей рух має на меті просувати серед компаній культуру інтеграції людей з інвалідністю, щоби розкрити їхню соціальну й економічну цінність.

Докладніше
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020
invalid
Грудень
ДТЕК підписав Меморандум Глобального договору ООН про спільні дії з антикорупції в Україні

ДТЕК спільно з представниками бізнесу та громадськими організаціями приєднався до ініціативи Глобального договору ООН - підписано Меморандум про спільні дії з антикорупції в Україні. Ініціатива повинна сприяти створенню прозорого середовища, в якій неможлива корупція, стимулювати розвиток економіки, компаній і суспільства.

Відповідно до Меморандуму, сторони беруть на себе зобов'язання:

  • здійснювати господарську діяльність чесно, прозоро та з дотриманням законодавства;
  • дотримуватися всіх норм законодавства про працю та зайнятість;
  • гарантувати працівникам безпечні та здорові умови праці;
  • поводитися з відходами та залишками виробництва з належною обережністю для забезпечення максимального захисту навколишнього середовища і відповідності всім чинним стандартам;
  • забезпечувати, щоби співробітники, ділові партнери та інші пов’язані треті сторони знали й дотримувалися цих принципів, проводячи для цього відповідні навчальні заходи;
  • активно сприяти прозорості, залучаючи інших гравців галузі до спільних зусиль по комунікації і навчання, з метою поширення цього документа і його принципів.

Всі зобов'язання відповідають принципам сталого розвитку та сприяють суспільному прогресу.

Докладніше
blot
ДТЕК Нафтогаз підписав УРП по Зіньківській площі

Кабінет Міністрів України затвердив тексти договорів семи угод про розподіл продукції (УРП) для видобутку вуглеводнів в Україні. Серед них угода з компаніями, що входять до складу ДТЕК Нафтогаз, про розподіл продукції по Зіньківської площі.

Докладніше
ДТЕК презентував Нову стратегію
2030

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко представив довгострокову стратегію розвитку компанії до 2030 року. Нова стратегія заснована на принципах ESG (Environmental, Social, Governance) та в її основі ціннісні орієнтири бізнесу і прагнення відповідати актуальним запитам суспільства. В рамках Нової стратегії 2030 ДТЕК взяв на себе зобов’язання по трансформації компанії в більш екологічний, ефективний і технологічний бізнес.

Згідно зі стратегією, в наступному десятилітті ДТЕК зосередиться на проєктах у газовидобувній галузі, ВДЕ, трейдингу і розподільних мережах. Компанія планує розвивати культуру відкритих інновацій, здійснити цифрову трансформацію бізнесу, ставши цифровим підприємством на горизонті 2025+. Цим процесам сприятимуть роботизація виробництва, впровадження інновацій по всьому ланцюжку створення вартості, масштабне використання сучасних цифрових технологій і АІ- рішень.

У планах компанії міжнародна експансія – активний розвиток ВДЕ і трейдингу в ЄС.

Також в стратегії йдеться про зростаючу роль клієнта в прийнятті бізнес-рішень компанією, про посилення клієнтоцентричності бізнесу. ДТЕК планує перейти з постачальника енергії в постачальника рішень й інтегратора нових технологій.

Реалізація стратегії стане істотним внеском ДТЕК у декарбонізацію економіки України і Європи в цілому.

Докладніше
Докладніше
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020 Дивитись відео
Місія та бачення
Місія

Ми працюємо в ім’я прогресу та процвітання суспільства. Наша енергія несе людям світло та тепло.

Бачення

Ми — українська компанія, що динамічно розвивається і прагне до лідерства на європейських енергетичних ринках.
В основі нашого успіху – люди, ефективність, передові технології.

Цінності
Професіоналізм

Наші співробітники мають глибокі професійні знання, відповідально й сумлінно ставляться до своїх обов’язків, якісно та вчасно виконують поставлені завдання. Ми прагнемо до досягнення найкращих результатів за умови оптимального використання людських, природних і фінансових ресурсів.

Згуртованість

Ми цінуємо командний дух, єдність і згуртованість. Тільки в команді ми можемо домогтися високих результатів. Разом нам цікаво і працювати, і відпочивати. Багатогранність досвіду і знань кожного створюють загальний потенціал розвитку компанії. Усіх співробітників компанії поєднує ідея та мета, до якої ми прагнемо рівною мірою, розуміючи й підтримуючи одне одного.

Відповідальність

Ми будуємо свою діяльність на розумінні того, що всі наші зусилля мають відповідати інтересам суспільства. Ми несемо відповідальність за якість роботи та дотримання корпоративних норм, за виконання своїх зобов’язань, за ощадливе використання ресурсів і чистоту довкілля. Ми відповідальні за тих, хто робить нашу компанію успішною, — наших працівників.

Відкритість

Ми відкрито інформуємо наших співробітників, партнерів, акціонерів та інших зовнішніх зацікавлених сторін про важливі питання розвитку нашої компанії, створюючи основу для довірливої співпраці. Ми діємо, спираючись на принципи, зрозумілі нашим співробітникам і партнерам.

Клієнтоорієнтованість

Ми будуємо з клієнтами відносини довіри, створивши для них різнобічний портфель енергопродуктів та рішень, навчаючи їх відповідальному споживанню через надання енергосервісних послуг. Ми створили роздрібний бренд, щоб надійність й інновації були доступні кожному.

Прагнення вдосконалюватися

Ми створюємо умови для розвитку талантів і здібностей наших співробітників, впроваджуємо найперспективніші технології, удосконалюємо виробничі та управлінські процеси. Розвиваючи бізнес, ми вселяємо впевненість в наших співробітників і робимо внесок в успішний розвиток України.

Стратегії розвитку
до 2030 року

ДТЕК буде активно розвиватися в Україні з виходом на ринки сусідніх країн як диверсифікована та забезпечена паливом енергетична компанія.

ДТЕК буде орієнтуватися на продаж електроенергії всім категоріям споживачів, дотримуючись високих стандартів сервісу та вибудовуючи сильний роздрібний бренд.

ДТЕК буде підтримувати та розвивати ключові чинники успіху: талант і потенціал працівників та ефективність виробництва, інвестицій, управління.

ДТЕК братиме участь у реформуванні та модернізації економіки України, соціальному розвитку регіонів діяльності, просуванні найкращих стандартів у промисловій та екологічній безпеці.

Докладніше
ШІСТЬ ВЕКТОРІВ
СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ
1. Енергетика

ДТЕК збільшує видобуток газу, активно розвиває відновлювані джерела енергії та електричні мережі як основу управління виробництвом та споживанням електроенергії.
ДТЕК видобуває вугілля задля повного забезпечення теплової генерації компанії.

2. Клієнти

ДТЕК реалізує програму трансформації для створення відносин довіри з клієнтами через надання кращого в галузі сервісу, різноманітний портфель продуктів та рішень. ДТЕК прагне стати еталоном клієнтоорієнтованості в Україні.

3. Україна «плюс»

ДТЕК стає міжнародною компанією, створює власну інноваційну екосистему та залучає кращі в світі технології, експертизу та партнерів для розвитку бізнесу в Україні. Компанія виходить на міжнародні ринки електроенергії, газу та вугілля, створюючи глобальну трейдингову інфраструктуру та реалізуючи проєкти ВДЕ.

4. Ефективність

Ефективність виробництва, ефективність інвестицій та ефективність управління - базові принципи роботи ДТЕК. Пошук і впровадження інновацій є основою для подальшого розвитку компанії.

5. Люди

Люди – це ключова рушійна сила розвитку ДТЕК та джерело конкурентної переваги. ДТЕК активно інвестує в розвиток співробітників, залучає нові таланти та просуває інноваційну культуру.

6. Суспільство

ДТЕК – відповідальний інвестор, надійний партнер та найбільший роботодавець. Компанія робить свій внесок у трансформацію українського суспільства та побудову конкурентної економіки, діє прозоро та відкрито, заохочує 

підприємництво, співробітництво та інновації. Компанія просуває сучасні міжнародні стандарти екологічної безпеки та кращі практики з охорони праці.

Бізнес-стратегія розвитку: етапи і пріоритети

Довгострокова корпоративна стратегія розвитку визначає пріоритетні напрямки бізнесу, управлінські проекти і технології.

ОСНОВНИЙ
БІЗНЕС

2015-2020 ефективність

• Масштабування проєктів LEAN
• Реформа енергоринку та впровадження стимулюючого тарифоутворення
• Розширення переліку продуктів і послуг
• Побудова інфраструктури збуту
• Пілотні проєкти з інновацій

2020-2025 трансформація

• Активний розвиток на ринках ВДЕ і газу, перехід на стимулююче тарифоутворення в мережах
• Зниження частки вугільної генерації в енергобалансі, трансформація вугільних регіонів
• Розвиток роздрібного бренду, просування нових продуктів і сервісів
• Автоматизація та цифровизация бізнес-процесів
• Участь в міжнародних інноваційних проєктах
• Відповідність найкращим практикам ESG

2025-2030 інновації

• Роботизація виробництва
• Впровадження інноваційних технологій по всьому ланцюжку створення вартості
• Масштабне використання цифрових технологій та АІ-рішень

НОВІ
МОЖЛИВОСТІ

Розширення
  • Розширення портфеля активів
  • Прогресивне зростання та вихід на самоокупність нових бізнесів
Партнерство
  • Пошук і реалізація стратегічних партнерств в Україні
  • Залучення міжнародних партнерів в Україну
  • Вихід на європейські ринки завдяки міжнародній торгівлі та реалізації проєктів з ВДЕ
Диверсифікація
  • Географічна диверсифікація
  • Управління портфелем міжнародних інвестицій
  • Реалізація вартості бізнесу
ESG-стратегія розвитку

ДТЕК - лідер екологічної модернізації в енергетичному секторі України. Компанія відповідально ставиться до впливу своєї виробничої діяльності на навколишнє середовище і соціальну сферу, а також піклується про якість життя майбутніх поколінь. ДТЕК інтегрував 12 цілей сталого розвитку ООН в свою ESG-стратегію до 2030 року.

переглянути ESG-звіт
Результати діяльності

Виробнича та інвестиційна діяльність

ДТЕК Енерго: видобуток вугілля, теплова енергетика, гірниче машинобудування

ДТЕК Енерго створив повний цикл у виробництві електроенергії: підприємства добувають вугілля марки «Г», яке в основному збагачується на власних ЦЗФ, та генерують електроенергію. У виробничий ланцюжок інтегровані заводи гірничого машинобудування, що дозволяє ефективно та оперативно реагувати на потреби виробництва – від створення нової техніки до забезпечення запасними деталями.



До 2030 року українські ТЕС знижуватимуть обсяг виробництва, але при цьому залишаться важливою складовою української енергетики, забезпечуючи стабільність та надійність енергосистеми.
ДТЕК Енерго має намір переорієнтувати ТЕС на енергетичні хаби, де будуть розміщені вугільні блоки, швидкі маневрені потужності, системи накопичення енергії. Такі станції надаватимуть широкий спектр послуг – від балансування потужностей «зеленої» енергетики до забезпечення сезонних резервів для проходження зимових та літніх піків споживання.

11
ШАХТ
2
МАШИНОБУДІВНИХ ЗАВОДИ
438,9
млн
тонн
ПРОМИСЛОВІ ЗАПАСИ ВУГІЛЛЯ МАРКИ «Г»
13,3
ГВТ
ВСТАНОВЛЕНА ПОТУЖНІСТЬ ТЕС
8
ТЕС
ДТЕК Енерго: Нова стратегія 2030

Стратегічна мета – максимальне виробництво електроенергії з вугілля власного видобутку в умовах конкурентного ринку

01
ВЕРТИКАЛЬНА ІНТЕГРАЦІЯ НА РИНКУ ВУГІЛЛЯ ТА ТЕПЛОВОЇ ГЕНЕРАЦІЇ
02
ЛІДЕРСТВО НА КОНКУРЕНТНОМУ РИНКУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В УКРАЇНІ
03
ТРАНСФОРМАЦІЯ ТА НОВІ НАПРЯМИ

До 2030 року українські ТЕС знижуватимуть обсяг виробництва, але при цьому залишаться важливою складовою української енергетики, забезпечуючи стабільність та надійність енергосистеми. Стратегічна мета ДТЕК Енерго на найближчі 10 років – ефективне виробництво електроенергії з вугілля власного видобутку в умовах конкурентного ринку. Ключовою компетентністю компанії стане маневреність електростанцій, що дозволить тепловій генерації змінити свою роль в Об’єднаній енергосистемі України і перейти з базового режиму навантаження в балансуючий.  

Для забезпечення видобутку та реалізації вугілля компанія використовуватиме переваги повного виробничого циклу в генерації електроенергії, поставивши головним завданням максимальну ефективність кожного елемента. Зокрема, для зростання операційної ефективності реалізуються проєкти з концентрації виробництва та цифровізації. Наприклад, з 2025 року видобуток вугілля буде сконцентрований на шести шахтах ДТЕК Павлоградвугілля та шахті Білозерська. Виробництво електроенергії концентруватиметься на найбільш ефективних енергоблоках із урахуванням впливу низки зовнішніх чинників – графік реалізації Національного плану зі скорочення викидів на великих спалювальних установках, розвиток відновлюваної енергетики та синхронізація з європейською енергосистемою ENTSO-E. У цифровізації виробництва компанія реалізує проєкти «Цифрова шахта», «Цифрова логістика», «Цифрова ТЕС», спрямовані на підвищення безпеки персоналу та продуктивності виробництва за рахунок впровадження нових технологій і автоматизації.

Пошук та реалізація нових напрямів розвитку дозволить утримувати конкурентоспроможність та підвищити ефективність. Один із таких напрямів – системи накопичення енергії. Зокрема, в 2021 році на ДТЕК Запорізька ТЕС встановлена перша в Україні промислова система накопичення енергії, яка дозволить напрацювати досвід з балансування електроенергії в години підвищеного та зниженого попиту. Крім того, компанія працює над вивченням проєктів в сфері високоманеврових потужностей. Глобальна мета – перетворити ТЕС в енергетичні хаби, де будуть розміщені вугільні блоки, швидкі маневрені потужності, системи накопичення енергії. Такі хаби надаватимуть широкий спектр послуг – від балансування «зеленої» енергетики до забезпечення сезонних резервів для проходження зимових та літніх піків споживання.

У сфері сталого розвитку у фокусі – екологія, охорона праці, утримання персоналу та справедлива трансформація вугільних регіонів. Компанія має на меті досягти нульового травматизму, розвивати компетентність співробітників, реалізувати екологічні ініціативи, особливо в рамках виконання Національного плану зі скорочення викидів.

ДТЕК ВДЕ:
відновлювана
енергетика

ДТЕК ВДЕ – найбільший інвестор у відновлювану енергетику України. З моменту свого заснування компанія інвестувала $1,2 млрд у будівництво вітропарків і сонячних електростанцій.
У вітроенергетиці компанія представлена Ботієвською та Приморською ВЕС потужністю 200 МВт кожна, а також Орлівським вітропарком потужністю 100 МВт. Вони стали найпотужнішими вітроелектростанціями в Україні й одними з найбільших в Центральній і Східній Європі.
У сонячній енергетиці пілотний проєкт було реалізовано 2017 року. Будівництво Трифонівської СЕС потужністю 10 МВт показало перспективність цього напряму, й 2019 року введені в експлуатацію Нікопольська та Покровська сонячні електростанції сумарною інверторною потужністю 440 МВт. Це найбільші станції в Україні й одні з найбільших у Європі.

Проєкти такого масштабу можна реалізувати лише завдяки високому рівню експертизи власної команди та команди партнерів, в атмосфері довіри та співробітництва. Нашими партнерами у розвитку «зеленої» енергетики України стали кращі світові виробники обладнання, провідні будівельні та фінансові компанії.

Завдяки тісній співпраці ми набули унікального досвіду та стали експертами на всіх етапах: від розробки проєктів «зеленої» генерації та будівництва станцій у короткий термін до експлуатації ВЕС та СЕС відповідно до міжнародних стандартів якості. Наші проєкти показали міжнародним інвесторам високий професіоналізм українських компаній. Це дозволило у 2019 році успішно розмістити «зелені» єврооблігації на 325 млн євро строком обігу п’ять років. Залучені кошти будуть спрямовані виключно на чинні та майбутні проєкти ДТЕК ВДЕ.

Розвиток у відновлюваній енергетиці буде сприяти цілі ESG-стратегії Групи ДТЕК – досягти вуглецевої нейтральності до 2040 року.

ДТЕК ВДЕ: Нова стратегія 2030

Стратегічна мета – збільшення встановленої потужності активів завдяки повному циклу реалізації проєктів та ефективному управлінню капіталом

01
ЛІДЕРСТВО НА РИНКУ ВДЕ В УКРАЇНІ
02
МІЖНАРОДНА ЕКСПАНСІЯ
03
ПОВНИЙ ЦИКЛ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТІВ
04
ЕФЕКТИВНЕ УПРАВЛІННЯ КАПІТАЛОМ

Політика декарбонізації та технологічний прогрес сприяють розвитку відновлюваних джерел енергії. Це дозволяє поступово заміщувати генерацію електроенергії з викопного палива. Глобальна тенденція зниження LCOE з одночасним підвищенням КВВП сприяє зростанню конкурентоспроможності «зеленої» енергетики у порівнянні з генерацією електроенергії з вугілля. Прогнозується, що LCOE ВЕС досягне паритету з тарифом ГК ТЕС у 2025–2027 роках, водночас впровадження нових технологічних рішень дозволить збільшити КВВП ВЕС до 42–45%.

НОВІ ТЕХНОЛОГІЧНІ РІШЕННЯ ДОЗВОЛЯТЬ ЗБІЛЬШИТИ КВВП ВЕС ДО
42-45%

Відновлювана енергетика України перебуває на етапі зростання, структурних і регуляторних перетворень:
• встановлена потужність ВДЕ в Об’єднаній енергосистемі України збільшилась із 2 ГВт у 2018 році до 7,7 ГВт у 2020 році, потенціал подальшого зростання становить до 15 ГВт у 2030 році;
• чинна система підтримки ВДЕ на етапі переоцінки: 2020 року «зелений» тариф знижено, у 2021 році планується введення квот на розвиток ВДЕ та аукціонної системи, яка діятиме до 2029 року.
Стратегія ДТЕК ВДЕ передбачає зростання генеруючих потужностей у відновлюваній енергетиці до 2 ГВт завдяки реалізації проєктів в Україні та експансії в європейські країни. Зокрема, оновлення української нормативної законодавчої бази та стабілізація платежів від ДП «Гарантований покупець» створюють підґрунтя для розширення портфеля активів компанії – розглядається можливість будівництва вітропарку Тилігульський у 2021–2022 роках. Щодо виходу на ринки європейських країн розглядається придбання, будівництво, злиття або консолідація наявних компаній у вітро- та сонячної генерації електроенергії.
Ключовий фактор успіху – забезпечення повного циклу управління портфелем проєктів від розробки до експлуатації та ефективного управління капіталом.

ДТЕК ВДЕ в 2020 році: на 71,7% збільшено обсяги виробництва «зеленої» електроенергії і знижені викиди СО2
ДТЕК ВДЕ в 2020 році: на 71,7% збільшено обсяги виробництва «зеленої» електроенергії і знижені викиди СО2
ДТЕК Нафтогаз: видобуток природного газу
і газового конденсату

Стабільне нарощування видобутку газу в Україні можливе тільки за умови інтенсивного освоєння глибин понад 5-6 км. ДТЕК Нафтогаз успішно бурить газові свердловини на великі глибини, що стало можливим завдяки інвестиціям в сучасне обладнання і новітні технології. Накопичений досвід дозволяє розглядати перехід на буріння свердловин глибиною понад 7 км.

Основний виробничий актив - ПрАТ «Нафтогазвидобування». Підприємство видобуває газ і газовий конденсат у Полтавській області на ліцензійних ділянках Семиренківського і Мачухского родовищ з глибини більше 5 км. Крім того, компанія проводить геологічну розвідку на п’яти нових ліцензійних ділянках – Будищансько‐Чутівська, Світанково‐Логівська, Хорошівська, Зіньківська та Ковалівсько‐Сулимівська.

ДТЕК Нафтогаз вивчає можливості щодо розширення бізнесу. Стратегія розвитку передбачає як участь в державних аукціонах з надрокористування, так і придбання діючих перспективних активів. ДТЕК Нафтогаз також готовий застосовувати свій досвід і експертизу для управління проектами інших компаній.

на
2
ГАЗОКОНДЕНСАТНИХ РОДОВИЩАХ ВЕДЕТЬСЯ ВИДОБУТОК
на
5
НАФТОГАЗОВИХ ПЛОЩАХ ВИВЧАЮТЬСЯ ЗАПАСИ
32
ДІЮЧІ СВЕРДЛОВИНИ ГЛИБИНОЮ ПОНАД 5 000 МЕТРІВ КОЖНА
37,1
млрд м3
ЗАПАСИ ПРИРОДНОГО ГАЗУ ПО КАТЕГОРІЇ 2P МІЖНАРОДНОЇ КЛАСИФІКАЦІЇ SPE-PRMS
12,8
млрд м3
РЕСУРСИ ПРИРОДНОГО ГАЗУ ПО КАТЕГОРІЇ 2P МІЖНАРОДНОЇ КЛАСИФІКАЦІЇ SPE-PRMS
1,8
млрд м3
ПРИРОДНОГО ГАЗУ ВИДОБУТО У 2020 РОЦІ (+ 11,2% До 2019 РОКУ)
ДТЕК Нафтогаз: Нова стратегія 2030

Стратегічна мета – максимальне зростання видобутку вуглеводнів за рахунок розширення ресурсної бази та впровадження новітніх технологій

01
ЗРОСТАННЯ ВИДОБУТКУ ГАЗУ
І НАФТИ В УКРАЇНІ
02
РОЗШИРЕННЯ ПОРТФЕЛЮ
АКТИВІВ
03
НОВІТНІ
ТЕХНОЛОГІЇ

Газ залишається стратегічним енергоресурсом в довгостроковій перспективі і розглядається як перехідне паливо при досягненні кліматичної нейтральності в рамках європейського Green Deal.

Україна, маючи в своєму розпорядженні значні ресурси в 1,2 трлн кубометрів традиційного газу, має потенціал збільшення його видобутку. Стимулювати зростання як державних, так і приватних компаній будуть позитивні регуляторні зміни і проведена лібералізація ринку: прогноз щодо щорічного збільшення обсягів видобутку, при сприятливому середовищі, - 2% до 2030 року. При цьому споживання природного газу в Україні буде поступово скорочуватися в основному за рахунок збільшення енергоефективності в побутовому секторі та зниження витрат на виробничо-технологічні потреби при транзиті територією України.

Реалізація різноспрямованих трендів - зростання видобутку на тлі скорочення споживання - може привести до істотного скорочення дефіциту природного газу до 2024 року. Стратегічна мета ДТЕК Нафтогаз - максимальне зростання видобутку вуглеводнів за рахунок розширення ресурсної
бази і впровадження новітніх технологій. Ключовими завданнями для досягнення цієї мети є збільшення обсягів видобутку природного газу і розширення портфеля активів, продуктова диверсифікація, підвищення операційної ефективності і дотримання принципів сталого розвитку.

Саме видобуток традиційного газу на континентальній частині України - основний пріоритет компанії. У 2020 році компанія вийшла на нову динаміку розвитку - зростання видобутку газу до 1,8 млрд кубометрів поставив новий рекорд в обсягах видобутку для приватної української газодобувної галузі. Крім того, в рамках стратегії компанія розглядає можливість видобутку нафти, що дозволить провести продуктову диверсифікацію портфеля енергоресурсів.

ДТЕК Нафтогаз взяв на себе місію сформувати технологічну екосистему і стати драйвером розвитку всієї газодобувної галузі. Компанія планує залучати в Україну раніше недоступні технології, налагодити партнерство з міжнародними найбільшими компаніями та активізувати науково-технічний потенціал країни. Це створить додаткову цінність не тільки для ДТЕК Нафтогаз, а й паливно-енергетичного комплексу України в цілому.

Екосистема технологічного розвитку, створена ДТЕК Нафтогаз
Технологічний центр

Збільшення видобутку вуглеводнів, зростання швидкості буріння і міжремонтного періоду свердловин, зниження собівартості

Експертна рада

Підвищення ефективності бізнесу шляхом залучення провідних міжнародних експертів для впровадження кращих практик

Нафтогазовий технологічний хаб ДТЕК

Доступ до капіталу і раніше недоступним технологіям, зростання вартості бізнесу і диверсифікація джерел прибутку, збільшення життєвого циклу родовищ, виробництво синтетичних газів з CO2 і H2, генерація електроенергії з теплової енергії промислового обладнання

ДТЕК Мережі: розподіл електроенергії та експлуатація мереж

Інфраструктура Smart Grid - це об'єднуючий елемент для зростання «зеленої» генерації, електрифікації та сталого розвитку, що стане основою для прогресу економіки і суспільства в цілому. Ми системно впроваджуємо технології автоматизації і цифровізації для того, щоб українські мережі перейшли на новий рівень розвитку і стали інфраструктурою Smart Grid - надійної, гнучкою, стійкою. Це відкриє для українських споживачів переваги сучасної енергетики.

Сьогодні оператори системи розподілу ДТЕК Мережі обслуговують 5,6 млн клієнтів в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Оператори реалізують інвестиційні програми, спрямовані на підвищення якості життя регіонів, в яких вони працюють. Для цього забезпечується надійне і безперервне електропостачання, знижуються втрати при розподілі електроенергії, розвивається інфраструктура для усунення дефіциту потужності, що виник в результаті розвитку територій.

ДТЕК Мережі прагне стати еталоном клієнтоорієнтованості. Оператори розвивають для клієнтів сучасні цифрові канали обслуговування, щоб вони швидко і зручно взаємодіяли з ними.

В Україні оператори системи розподілу були виділені в самостійні компанії в 2018 році в результаті процедури unbandling, проведеної в рамках реформи ринку електроенергії. Це відкрило постачальникам електроенергії рівний доступ до електромереж і, таким чином, клієнти реалізували свою можливість вибирати будь-якого з постачальників.

Всього

188 234 км – загальна протяжність ЛЕП

38 683 МВА – сумарна потужність ПС

5 558 235 – кількість приєднань

ДТЕК Дніпровські електромережі

50 589 км – загальна протяжність ЛЕП

11 603 МВА – сумарна потужність ПС

1 414 677 – кількість приєднань

ДТЕК Київські електромережі

12 745 км – загальна протяжність ЛЕП

7 370 МВА – сумарна потужність ПС

1 213 918 – кількість приєднань

ДТЕК Одеські електромережі

39 352 км – загальна протяжність ЛЕП

6 950 МВА – сумарна потужність ПС

1 019 081 – кількість приєднань

ДТЕК Київські регіональні електромережі

50 818 км – загальна протяжність ЛЕП

6 689 МВА – сумарна потужність ПС

1 015 103 – кількість приєднань

ДТЕК Донецькі електромережі

32 775 км – загальна протяжність ЛЕП

5 137 МВА – сумарна потужність ПС

887 845 – кількість приєднань

ДТЕК ПЕМ-Енерговугілля

106 км – загальна протяжність ЛЕП

47 МВА – сумарна потужність ПС

7 109 – кількість приєднань

ДТЕК Високовольтні мережі

1 848 км – загальна протяжність ЛЕП

888 МВА – сумарна потужність ПС

502 – кількість приєднань

ЕКОСИСТЕМА ОБСЛУГОВУВАННЯ ПОБУТОВИХ КЛІЄНТІВ ДТЕК МЕРЕЖІ СТАНОМ
НА 1 СІЧНЯ 2021 року

ДТЕК Мережі впроваджує кліентоцентрічний сервіс, орієнтований на досягнення кращих в європейській практиці показників Customer Satisfaction Index (CSI, індекс задоволеності споживачів). Компанія робить акцент на впровадженні омніканальних рішень, що дозволяють надавати клієнтам зручні сервіси.

Докладніше
Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020
Центри обслуговування клієнтів:

• принцип роботи «єдине вікно», без прив'язки до співробітника
• наскрізне обслуговування, без прив'язки до місця проживання в ДТЕК Одеські електромережі, ДТЕК Дніпровські електромережі, ДТЕК Київські електромережі і ДТЕК Київські регіональні електромережі
• замовлення всіх послуг з електропостачання, включаючи приєднання до мереж
• безтермінальная електронна черга з можливістю
через сайт записатися на відвідування
• контроль якості обслуговування і сервісу для клієнтів
• просування і навчання клієнтів використання цифрових каналів

Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020
Контакт-центри:

• підтримка 24/7
• прийом показань приладів обліку електроенергії в автоматичному режимі на IVR
• інформування про планові і аварійних роботах в автоматичному режимі на IVR
• консультації та замовлення послуг (прийом показань приладів
обліку електроенергії; заявки за приладами обліку, приєднання до електромереж, збільшення потужності)
• просування і навчання клієнтів використання цифрових каналів

Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020
Web-портали:

• інформація про роботу компанії і послуги, що надаються
• швидка передача показань приладів обліку електроенергії побутових споживачів без проведення реєстрації
• онлайн-сервіси на укладення договорів про приєднання до електромереж і розподілі електроенергії
• оформлення заявок за приладами обліку електроенергії (установка, перевірка, заміна) і перевірка статусу їх виконання
• інформування про планові і аварійні відключення
• особистий кабінет для побутових і юридичних споживачів з можливістю передачі показань приладів обліку електроенергії та історією споживання електроенергії

Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020
Чат-боти у Viber та Telegram:

• передача показників приладів обліку електроенергії
• подача заявок про аварійні ситуації
• подача заявок на обслуговування приладів обліку електроенергії (установка, перевірка, заміна) і статус їх виконання
• інформування про причини відсутності електроенергії
• відповіді на найбільш поширені питання

Інвесторам та партнерам / Річні звіти / Інтегрований звіт 2020
Підтримка в Facebook і Instagram:

• підтримка 24/7
• консультація з усього спектру послуг

ДТЕК Мережі: Нова стратегія 2030

Стратегічна мета - максимізація вартості бізнесу за рахунок розширення портфеля активів, поліпшення регуляторного середовища та ефективності інвестицій

01
РОЗШИРЕННЯ ПОРТФЕЛЯ
АКТИВІВ
02
ПОЛІПШЕННЯ РЕГУЛЯТОРНОГО
СЕРЕДОВИЩА
03
ЕФЕКТИВНІ ІНВЕСТИЦІЇ
- ОНОВЛЕННЯ І ЦИФРОВІЗАЦІЯ

Ми розглядаємо дві опції для розширення портфеля активів: партнерство з українськими і міжнародними компаніями, а також участь в конкурсах на приватизацію державних пакетів акцій в операторах системи розподілу.

ЗМЕНШЕННЯ ВИКИДІВ СО2 ЗА РАХУНОК ЗНИЖЕННЯ ВТРАТ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ В МЕРЕЖАХ
0,7 млн тонн
в рік

Для покращення регуляторного середовища ми як експерти сприяємо і підтримуємо зусилля держави в частині впровадження європейських стандартів регулювання галузі: методик і параметрів тарифоутворення, функціонал операторів системи розподілу і імплементації положень Green Deal в сфері розподілу електроенергії.

Наша стратегія передбачає ефективне інвестування в технічне оновлення і цифровизацию електромереж - ключовими стануть програми модернізації існуючих активів і побудови Smart Grid. Також компанія сфокусується на підвищенні операційної ефективності через вдосконалення моделі управління і зниження операційних витрат на кілометр мережі.

У сталому розвитку ми визначили для себе головними цілями - забезпечити високі стандарти виробничої та екологічної безпеки. Наш внесок у декарбонізація української енергетики буде виражений зниженням втрат електроенергії в мережах, що сприятиме щорічному скороченню викидів парникових газів в еквіваленті СО2 до 0,7 млн ​​тонн.

Із 2013 року ми системно реалізовуємо програми по захисту птахів і плануємо продовжити ці ініціативи, щоб досягти цільового показника: на кожні 60 км електромереж встановити 600 птахозахисних пристроїв для збереження орнітофауни. Крім того, ми продовжимо реалізацію природоохоронних ініціатив із захисту популяції білого лелеки.

D.TRADING: трейдинг енергоресурсів на українському і міжнародному ринках
D.TRADING здійснює оптову торгівлю електроенергією, природним газом і вугіллям як в Україні, так і за кордоном. У постачанні електроенергії D.TRADING фокусується на ринку двосторонніх договорів, працюючи з великими споживачами і постачальниками універсальних послуг, а також здійснюючи експортні операції. Крім того, D.TRADING виступає активним учасником ринків «на добу вперед» і балансуючого. На ринках природного газу та вугілля компанія управляє портфелем енергоресурсів Групи ДТЕК і здійснює трейдинг сторонніх ресурсів.
Україна перейшла на нову модель ринку електроенергії в липні 2019 року. Новою моделлю введені сегменти організованою і неорганізованою торгівлі електроенергією. Ринок двосторонніх договорів, що укладаються безпосередньо між учасниками, відноситься до неорганізованому сегменту. Тоді як ринки «на добу наперед», внутрішньодобовий та балансуючий - організовані сегменти, де відносини вибудовуються за правилами, встановленими регулятором.
D.TRADING: Нова стратегія 2030

Стратегічна мета - збільшення портфеля продажів енергопродуктів на внутрішньому і міжнародному ринках з прийнятним рівнем ризику

01
ЗРОСТАННЯ ПОРТФЕЛЮ ЕНЕРГОПРОДУКТІВ І КЛІЄНТІВ В УКРАЇНІ
02
МІЖНАРОДНА ЕКСПАНСІЯ
03
УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ

Компанія має намір стати ефективним інструментом управління ринковою волатильністю, створити конкурентоспроможну трейдингову платформу, яка стане драйвером для міжнародної експансії Групи ДТЕК. У наших планах - збереження поточної вартості портфеля операційних активів Групи ДТЕК в умовах конкурентного ринку, а також створення нових джерел прибутку завдяки розвитку торговельних операцій на внутрішньому ринку, побудови центру аналітичної експертизи та розширення продажів і трейдингу на зовнішніх ринках. Ми розглядаємо вихід на європейські енергетичні ринки, де власна ресурсна база і експертні знання про ринок дозволять забезпечити додаткові джерела доходу з урахуванням ризик-апетиту Групи ДТЕК.

У перспективі до 2030 року ми прогнозуємо зростання обсягу продажів електроенергії кінцевим споживачам на 95%. Обсяги продажу природного газу промисловим споживачам прогнозовано зростуть на 105%.

D.SOLUTIONS: роздрібна поставка електроенергії і газу, рішення з енергоефективності та електромобільності

Поставляючи електроенергію і газ, D.SOLUTIONS допомагає клієнтам раціонально використовувати енергоресурси, поширює «зелені» технології і знання про енергозбереження. Споживачі можуть зменшувати свій вуглецевий слід за допомогою комплексних інноваційних продуктів і послуг компанії.

ПІД БРЕНДОМ YASNO ПОСТАЧАЮТЬ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ І ГАЗ ТРИ КОМПАНІЇ ДЛЯ
3,5 млн
клієнтів

Під брендом YASNO електроенергію і газ постачають три компанії: Київські енергетичні послуги, Дніпровські енергетичні послуги і Донецькі енергетичні послуги для 3,5 млн клієнтів, маючи свої підрозділи в 6 регіонах: Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Запорізькій і Черкаській областях. А енергосервісна компанія YASNO Efficiency інвестує і виконує для бізнес-клієнтів проекти модернізації виробництва і будівель з гарантією досягнення економії енергоресурсів.

У продуктовій лінійці від YASNO представлений широкий вибір товарів і послуг з енергоефективності та електромобільності, які допомагають клієнтам підвищувати комфорт, зменшувати витрати і отримувати додатковий дохід. Клієнти можуть замовити в YASNO енергоефективні набори, кліматичну техніку, дахові сонячні панелі, системи зберігання електроенергії, зарядні пристрої для електромобілів, а також скористатися послугами енергосервісу, енергоаудиту та енергоменеджменту.

D.SOLUTIONS розвиває інфраструктуру для електромобілів - мережа швидких зарядних станцій YASNO Е-mobility, яка представлена ​​в 9 регіонах України і з'єднує найбільші міста.

D.SOLUTIONS: Нова стратегія 2030

Стратегічна мета - створення клієнтського диверсифікованого роздрібного бізнесу

з портфелем клієнтів в обсязі

не менше 23 ТВт•г

01
СИЛЬНИЙ
РОЗДРІБНИЙ БРЕНД
02
ШИРОКА ЛІНІЙКА ПРОДУКТІВ
І РІШЕНЬ
03
КРАЩИЙ КЛІЄНТСЬКИЙ
ДОСВІД

Роздрібний ринок електроенергії, як частина сектора енергетики України, буде схильний до значних перетворень під впливом локальних і глобальних трендів. Основне завдання компанії - активно управляти трансформацією бізнесу для підвищення комерційної ефективності, поліпшення функції маркетингу і продажів, поліпшення сприйняття бренду.

Пріоритети розвитку D.SOLUTIONS:
• Створення сильного роздрібного бренду. Компанія має намір забезпечити кращий у своєму класі клієнтський досвід. Всі продукти та послуги, зібрані під єдиним брендом, мають задовольняти потреби клієнтів: від базових до інноваційних.

• Широка лінійка продуктів та рішень. Це і базові енергетичні продукти (поставка електроенергії та газу, рішення з енергоефективності та електромобільності),і додаткові сервіси (побутові, фінансові,телекомпослуги, страхування), і так звана область «блакитного океану» (продукти,пов’язані зі зміною способу життя, новими потребами,глобальними трендами, технологіями, що розвиваються).

• Висока операційна ефективність. Включає забезпечення роботи мережі офлайн представництв, розширення каналів дистанційного обслуговування, розвиток білінгових і СRM-систем.

• Створення стійкої клієнтської бази. У планах — взяти участь у тендерах напоставку універсальної послуги, щоб розширити портфель клієнтів, після лібералізації роздрібного ринку електроенергії пропонувати свої рішення по всій країні.

Отримувати щорічний звіт
Email успешно подписан на рассылку