У великому Добропіллі за підтримки ДТЕК у 2015 році капітально відремонтовано водогін Білицьке-Водяне, закуплено обладнання та техніку для шкіл і дитячих садків, забезпечено вугіллям комунальні служби й переселенців, реалізовано 14 бізнес-ідей місцевих жителів. Загальна сума інвестицій від ДТЕК у 2015 році склала 4,3 млн грн.
Одним із головних проектів, який реалізовано ДТЕК у межах стратегії соціального партнерства у 2015 році, став капітальний ремонт водоводу між містом Білицьке і смт Водяне — інвестиції компанії склали 738 тис. грн. Для забезпечення надійного подавання води було замінено ділянку зношеного сталевого водоводу (протяжністю 984 м) на міцніший і надійніший поліетиленовий водовід. Завдяки системній роботі ДТЕК щодо забезпечення водою жителів території вдалося повністю розв’язати проблему з водопостачанням питною водою міста Білицьке і смт Водяне, а також знизити аварійність і кількість поривів.
Пріоритетним напрямом роботи компанії у 2015 році став розвиток підприємництва. У великому Добропіллі за участю ДТЕК, фінансової підтримки міжнародних донорських організацій та програм міжнародної технічної допомоги (Міжнародна організація з міграції (МОМ), Програми розвитку ООН) підготовлено та втілено в життя 14 бізнес-планів на загальну суму 2,3 млн грн, що дозволило створити в регіоні 44 нові робочі місця. У 2016 році, завдяки ініціативі місцевих жителів і фінансовій підтримці міжнародних організацій, у Добропіллі відкрилися розвивальний і розважальний центри для дітей, міні-пекарня, автотранспортна майстерня та інші об’єкти. Гранти із самозайнятості для розвитку бізнесу також отримали понад 100 осіб (сума гранту на 1 особу $900).
«Незважаючи на кризу, яку переживає енергетична галузь України, ДТЕК виконує свої зобов’язання перед громадами. Головна мета — зробити міста комфортними й затишними для жителів, допомогти людям вижити в цей складний кризовий час.
Ми раді бачити результати спільної роботи бізнесу, громади та міжнародних донорських організацій. Добропілля стало лідером серед міст України за кількістю заявок щодо залучення коштів для розвитку підприємництва. Компанія визначила для себе головну мету соціального партнерства — створити нові можливості для людей, залучити їх до співпраці, допомогти повірити у власні сили й дати поштовх до відкриття власного бізнесу. Тільки об’єднавши зусилля, залучаючи містян у процеси управління життям регіонів, ми зможемо домогтися стійких покращень і зробити шахтарські міста привабливими для інвесторів», — зазначила керівник департаменту зі сталого розвитку ДТЕК Енерго Вікторія Гриб.
Також орієнтовно 600 тис. грн у 2015 році ДТЕК направив на забезпечення вугіллям шкіл Добропільського району та переселенців із зони АТО. Крім того, згідно з колективним договором між адміністрацією та трудовим колективом шахт, структурними підрозділами ДТЕК Добропіллявугілля, підприємство у 2015 році безоплатно видало вугілля 11 тисячам жителів міст Добропілля, Білозерське, Білицьке, селищ Новодонецьке і Водяне на загальну суму 7,4 млн грн.
ДТЕК упорядкував у 2015 році:
— дитячий садок «Росинка» в м. Білозерське: відновлено роботу третього блоку дошкільного закладу. ДТЕК купив меблі, побутову техніку та музичну апаратуру в дитсадок на суму 470 тис. грн.
— дитячий садок «Світлячок» (м. Білицьке). Для оснащення трьох нових додаткових груп закуплено нові ліжка, парти та побутову техніку на суму понад 490 тис. грн. У дитячому садку відкриються 2 групи дітей дошкільного віку (інклюзивна — для навчання дітей з особливими потребами, і логопедична), а також клас для першокласників. З відкриттям трьох нових груп для молодшої категорії дошкільнят з’явилася можливість навчати ще 37 вихованців.
— загальноосвітню школу в с. Добропілля. Виконано ремонт спортзалу (сума 180 тис. грн)
— загальноосвітню школу с. Степанівка Олександрівського району. Встановлено металопластикові вікна в навчальних класах. Сума проекту — понад 100 тис. грн.
— гімназію м. Добропілля, школи № 13 у м. Білозерське і № 9 м. Білицьке. ДТЕК придбав 30 комп’ютерів на суму понад 240 тис. грн.
Соціальні інвестиції компанії ДТЕК у проекти великого Добропілля у 2010–15 рр. склали 24 млн грн. Ключові напрями: енергоефективність у комунальному секторі, охорона здоров’я, розвиток соціально-значущої інфраструктури, розвиток бізнес-середовища, підвищення активності громад.
Дізнатися більше про соціальні проекти ДТЕК можна на сайті spp-dtek.com.ua